Sháníte bydlení v okolí Mohelnice? Rubrika reality Mohelnice je tu pro vás. V nabídce najdete nejrůznější nemovitosti s rekreačnímu i trvalému bydlení. Reality Mohelnice jsou tu pro vás také v případě, že sháníte pozemek pro stavbu nebo garáž pro své nové auto, případně prostor pro své podnikání. Máte konkrétní představu a v sekci reality Mohelnice jste nenašli to, co hledáte? Můžeme si domluvit osobní schůzku a vše projednat. Povíme si vaše představy a možnosti, jaké jsou. Poté pro vás najdu to, co hledáte.

Prodáváte? Potřebujete PENB

Rozhodli jste se prodat nemovitost, kterou vlastníte? Nebo chcete dům či byt pronajmout? Případně se chystáte na rekonstrukci nebo stavbu nového domu? Pak v každém případě potřebujete mimo jiné vypracovat průkaz energetické náročnosti budovy. Jde o dokument, který přiřazuje budovu do příslušné třídy energetické náročnosti. Je to podobné jako energetické štítky u elektrických spotřebičů. Průkaz energetické náročnosti budovy znázorňuje náročnost z hlediska větrání, vytápění, chlazení, osvětlení a ohřevu teplé vody. Dále znázorňuje tepelně izolační vlastnosti obálky domu. Průkaz je potřeba uvádět už při nabízení nemovitosti na realitních serverech, například v kategorii reality Mohelnice. Platí to však i u soukromých inzerátů.

Výjimky samozřejmě jsou

Existují výjimky, kdy se vás energetický štítek netýká. Je to v případě, že se jedná o rekreační objekty, budovy postavené před rokem 1947 bez pozdějších rekonstrukcí, budovy s celkovou energetickou vztažnou plochou do 50m2, památkové budovy, průmyslové nebo zemědělské budovy s roční spotřebou do 700 GJ za rok. V ostatních případech je opravdu nutné uvádět energetickou náročnost. V případě, že průkaz zájemci neposkytnete se vystavujete pokutě ve výši až 100 tisíc korun pokud jste fyzická osoba. Právnické osobě hrozí ještě jednou tak velká pokuta. Průkaz vyhotovují energetičtí specialisté, odborníci, kteří mají autorizaci Ministerstva průmyslu a obchodu. Ceny za průkazy jsou různé a platí 10 let od zpracování, pokud nedojde k žádné výrazné rekonstrukci.

Co bude potřeba

K vyhotovení průkazu jsou potřeba informace o budově. Tedy její adresa a jméno majitele. Dále rok výstavby a účel využití. Nutné je předložit také identifikační a kontaktní údaje vlastníka budovy. Potřebovat budete také stavební a projektovou dokumentaci, pokud je k dispozici. A samozřejmě také informace o vytápění budovy a ohřevu teplé vody. Jaké je používané palivo, objem zásobníku v litrech a výkonnost zdroje tepla. Zdá se, že je to opravdu složité, ale ve své podstatě o nic nejde. Pokud se na mě obrátíte, tuto starost, stejně jako další si vezmu na starost a vy se nebudete muset takřka o nic starat. Rád pro vás zařídím energetický štítek, stejně jako odhad nemovitosti nebo finanční prostředky.

Kontaktní formulář