Svěřit prodej nemovitosti do rukou zkušeného makléře, je klíčem k úspěšnému obchodu. Zajistím Vám profesionální prodej, bez zbytečných komplikací a starostí. Kladu důraz na individuální přístup, otevřenost, fér jednání a transparentnost tak, abyste měli přehled a záruku jistoty. Při prodeji zajišťuji veškeré služby zdarma.

Osobní schůzka

První schůzka je klíčová. Nezávazně se potkáme a řekneme si, jaké máte představy a potřeby. Já vám nastíním průběh případné spolupráce. Vysvětlím vám, co zahrnují mé služby a s čím Vám budu nápomocen. Na Vás bude, jestli se rozhodnete pro spolupráci. Udělám vše proto, abych Vám vysvětlil současný trend ve světě realit a nastínil postup při nákupu a prodeji Vaší nemovitosti.

Odhad tržní ceny nemovitosti

Prvním krokem pro správné stanovení ceny Vaší nemovitosti je vypracování relevantního posudku. Každý majitel nemovitosti chce prodat co nejdráž, každý kupující naopak koupit co nejlevněji. I když se na internetu dá zjistit, za kolik se podobné nemovitosti nabízejí, podstatné je vědět, za kolik se prodaly. A tyto informace Vám poskytnu. Společně pak navrhneme prodejní cenu Vaší nemovitosti.

Podpis smlouvy

V této fázi přichází na řadu nejdůležitější krok k prodeji Vaší nemovitosti. Už víte, jaké služby v oblasti realit nabízím, víte odhadní tržní cenu nemovitosti a řekli jsme si, jak budu postupovat při prodeji Vaší nemovitosti tak, abych ji prodal za nejlepší cenu. Pokud Vás mé znalosti a nabízené služby přesvědčily, budou tou pravou osobou, která prodá Vaši nemovitost. Na základě podpisu smlouvy uzavřeme dohodu, abych pro Vás mohl začít pracovat.

Příprava nemovitosti na prodej

Nezbytný krok při prodeji nemovitosti je samotná příprava. Ta přirozeně zvyšuje cenu. Home staging, tedy prezentace vaší nemovitosti je klíčová, aby oslovila případné zájemce. Pokud v nemovitosti bydlíte, poradím Vám, co dělat a naopak nedělat, během dohodnutých prohlídek. Věděli jste, že dokonale uklizeno není tím pravým? Cílem home stagingu je příprava bytu tak, aby si kupující připadal od první chvíle jako doma.

Profesionální prezentace

Pokud se chystáte na focení, určitě se na to náležitě připravíte. Podobně je tomu i u prodeje realit. Video nebo foto prezentace je to první, co kupující na inzerci uvidí. Fotky i videa musí každého zájemce pohled jednoduše zaujmout. Proto je nezbytné mít výborný fotoaparát a cit pro detail. Správné světlo, zkušenosti fotografa, vyzdvihnutí hezkých zákoutí. Vaši nemovitost nafotíme tak, aby byl prostor zachycený co nejlépe.

Propagace nemovitosti

Aby se Vaše nemovitost prodala co nejrychleji, je nutné jí udělat dobré promo. Čím více je Vaše nemovitosti vidět, tím lépe. Skvělé fotografie, dobrý popis, správně stanovená cena. To jsou aspekty, které podpoří rychlý prodej za nejvyšší možnou cenu. Udělám vše proto, abych oslovil co nejvíce potenciálních zájemců. Proto nemovitost vložím do klíčových inzercí a promyslím individuální marketingový plán.

Prohlídka

Moment, na který se žádný majitel, pokud v nemovitosti bydlí, netěší. Nemusíte mít strach, že byste přišli o své každodenní soukromí. Při prohlídkách nemovitosti sdružuji zájemce o prohlídky do bloků, kdy přijde více zájemců v jeden čas. Pokud v nemovitosti nebydlíte, můžete mi svěřit klíče a o prohlídky se nestaráte vůbec. S kupujícím se potkáte až při podpisu smlouvy.

Rezervace

Rozhodne-li se kupec pro koupi Vaší nemovitosti, pak ještě v ten samý den u nás podepisujeme Rezervační smlouvu a skládá se takzvaná rezervace. Jde o finanční jistinu, aby kupující prokázal vážnost svého zájmu. O této skutečnosti Vás budu bezodkladně informovat. Nemovitost již nebudu dále nabízet k prodeji a Vy máte skoro prodáno.

PENB – Energetický štítek

Tato formalita je nezbytná při prodeji nemovitosti. Je to dokument, který ohodnotí energetickou úspornost Vaši nemovitosti na hodnotící škále A až G. Zákon určuje, že tento dokument musí být předložen nejpozději při podpisu smlouvy. Energetický štítek zajistím za Vás. Vy se nemusíte o nic starat.

Předání nemovitosti

Podepsaná kupní smlouva, peníze na účtu, přepsaný vlastník v katastru nebo na družstvu a je hotovo. Zbývá pouze předat nemovitost. Pro Vás, prodávajícího, to znamená jediné. Odvést poslední věci a připravit nemovitost na předání. Sejdeme se s kupujícím, podepíšeme předávací protokoly, včetně záznamů o stavu energií a předáme klíče. Je čas na oslavu!

Kontaktní formulář