Potřebujete co nejrychleji a nejvýhodněji prodat svůj byt či dům a nevíte, zda oslovit pouze jednu realitní kancelář, nebo pro větší úspěch oslovit hned několik makléřů? Poradím vám, co je lepší.

Exklusivní smlouva není na škodu

V dnešní době je poptávka po nemovitostech značná, ale jejich prodej nemusí být úplně snadný. Každý majitel stojí před prodejem také před složitou otázkou, zda se spoléhat při prodeji nemovitosti sám na sebe, podepsat exklusivní zastoupení, nebo oslovit hned několik realitních kanceláří. Mezi lidmi stále přetrvává názor, že více makléřů je schopno najít více kupujících, z nichž jeden bude ten pravý. Je to tak ale doopravdy? Není lepší oslovit jen jednoho profesionála a s ním spolupracovat po celou dobu prodeje nemovitosti?

Nechte si pomoci od zkušených

Aby byl prodej nemovitosti bezproblémový, je lepší spolehnout se na individuální přístup a osobní zkušenosti jednoho makléře, než třeba na několik dohromady, kteří ve výsledku pro vás udělají jen zlomek toho, co ten jeden kvalitní. Rozdílů mezi tím, zda nemovitost nabízí jedna či více realitních kanceláří, je mnoho. A drtivá většina z nich hovoří spíše ve prospěch jedné výhradní zprostředkovatelské smlouvy.

Pokud se rozhodnete prodat nemovitost sami

Máte pocit, že prodat nemovitost nemusí být až tolik složité? Pak je třeba uvědomit si, kolik úsilí a času spotřebuje jen samotná příprava nemovitosti na prodej, sepsání inzerátu, profi nafocení interiéru. Bez kvalitní inzerce se na trhu realit neobejdete. Inzerce není zadarmo, a tak si budete muset vytvořit vlastní marketingový plán, objednávat inzerci a platit za ni.

Ujistěte se o kvalitě kupní smlouvy

Až najdete vážného zájemce o vaši nemovitost, pak je čas vyřídit úřední úkony, jako vyhotovení kupní smlouvy, zajištění vkladu do nemovitosti, vyřešení úschovy kupní ceny atd. Při sepsání kupní smlouvy doporučuji, obrátit se na odborníky.

Oslovení více makléřů

Výhradní zastoupení od jedné realitní kanceláře je ideálním řešením. Mnoho majitelů má však pochybnosti, zda se bude jeden makléř jeho nemovitosti dostatečně věnovat. Vidina oslovení více makléřů a vyšší šance na prodej bohužel neustále přetrvává.
V této situaci je dobré mít na paměti, že nabídky realitních kanceláří se z velké části soustřeďují na několik celostátních a regionálních internetových serverů. Proto je dost pravděpodobné, že na jednom serveru najdete hned několik inzerátů na jednu nemovitost. A pokaždé za jinou cenu. Kupujícímu se může tento způsob prodeje jevit jako neseriózní.

Když uzavřete exkluzivní smlouvu

Pokud svěříte prodej nemovitosti do rukou jednoho makléře, máte jistotu, že se vám při prodeji nemovitosti bude opravdu věnovat. Chcete pomoci s prodejem nemovitosti? Obraťte se na mě. Rád vám najdu ideální kupce pro váš byt či dům.