Sháníte dům, byt, garáž, prostor pro obchodování nebo pozemek pro stavbu v Olomouci a okolí? Pak se podívejte na nabídku reality Olomouc. Je možné, že v nabídce není to, co právě hledáte. Pokud to tak je, ozvěte se mi nebo se rovnou zastavte v realitní kanceláři a společně si promluvíme o tom, co hledáte a jaké máte představy. Společně se porozhlédneme jaké reality Olomouc nabízí. S hledáním nemovitosti vám pomohu. Stejně tak se na mě obraťte v případě, že máte nějaké reality k prodeji.

Buďte obezřetní

Pokud plánujete nové bydlení a na reality Olomouc hledáte vhodnou parcelu ke stavbě, pak se vám jistě hodí několik rad. Co je podstatné vědět při koupi pozemku? Na co se zaměřit? Důležité je vždy v územním plánu ověřit, že je pozemek opravdu stavební. Dále je nutné ověřit zda jde pro pozemek na bydlení nebo například pro lehkou výstavbu. Rád vám s tímto pomohu a vše ověřím na příslušném stavebním úřadě. Zjistím také to, jaký typ domu je v dané lokalitě povolené stavět, aby dům zapadl do okolní zástavby. Tedy nad jakým typem střechy lze uvažovat, jaký je povolený tvar domu a kolik pater je možné postavit. Prověřím také případná věcná břemena.

Zjistit je potřeba mnoho věcí

Další věcí je zjistit vše o příjezdové komunikaci a také se zajímat o inženýrské sítě. Někde jsou již zabudované, jinde nikoliv. Nejlepší pochopitelně je, když jsou sítě již zabudované, pak nebudete muset řešit jejich zabudování. Nezasíťované pozemky mají většinou inženýrské sítě v dosahu. V takovém případě zjistíme, kde nejblíže každá ze sítí končí a zjistíme, kolik vyjde jejich prodloužení k vybranému pozemku. Záměr výstavby by mohl zkomplikovat také výskyt ochranného pásma technické nebo dopravní infrastruktury. I tyto informace pro vás zjistím na stavebním úřadě. Stejně jako ověříme, zda pozemek není v záplavové oblasti nebo povodňové zóně. Je třeba se zaměřit opravdu na spoustu věcí, na všechna úskalí vás upozorním.

Jak pozemek prodat

Řešíte jak prodat pozemek? Před úspěchem je důležitá příprava. Je tedy vhodné získat povědomí o celém prodejním procesu. Na osobní schůzce si povíme, jaké jsou vaše cíle a potřeby. Potřebujete prodat rychle nebo raději počkáte? Důležité je také stanovit správnou a maximální tržní cenu. Ta pochopitelně vychází nejen z lokality, ale také ze stavu pozemku a aktuální situaci na trhu. Pokud vše necháte na mě, zjistím odhad vašeho pozemku a připravím ho do nabídky reality Olomouc. Společně si řekneme, jak je třeba připravit samotný pozemek, aby byl atraktivní pro případné zájemce. Postarám se o správný a detailní popis charakteristiky pozemku a pomohu s veškerými smlouvami i úschovou financí.

Kontaktní formulář