Sháníte rodinný dům, byt, chatu, chalupu nebo například garáž v Litovli a okolí? Sekce reality Litovel je tu pro Vás. Stejně tak je nabídka reality Litovel vhodná pro ty, kdo se poohlíží po pozemku nebo shání prostory pro své podnikání. Pokud se vám nic z nabídky reality Litovel nezamlouvá, rád vyslechnu vaše představy a společně se pak podle vašich přání pokusíme najít takové reality, jaké se vám budou líbit a hlavně vám vyhovovat. Jsem tu také pro ty, kteří chtějí nějaké reality prodat.

Odhad ceny nemovitosti

Máte nemovitost, kterou nepotřebujete a uvažujete o prodeji? Jistě vás napadlo, že to nebude tak jednoduché jako prodat třeba jízdní kolo. Není. Ale není to zas tak složité, jak se zdá na první pohled. Pokud chcete mít co nejméně starostí s prodejem, můžeme se sejít a já vám se vším pomohu. V první řadě vám řeknu, co vše je s prodejem spojené a co je potřeba udělat. Jedním z nejdůležitějších kroků je odborný odhad ceny nemovitosti. Hodnota nemovitostí se pochopitelně neustále mění. Osobně však sleduji vývoj ceny neustále a jsem schopný vám tržní cenu odhadnout na místě. Mohu vám tak poradit, za jakou cenu lze nemovitost prodat nebo pronajmout. Vzhledem k tomu, že mám také databázi zájemců vám mohou sehnat i ideálního kupce nebo nájemníka.

Špatný odhad je riziko

Reality Litovel nabízí spoustu nemovitostí za různé ceny. Sami se však pouhým pohledem na podobné domy v okolí můžete jednoduše splést a cenu nastavit špatně. Tím se můžete připravit o stovky tisíc korun nebo naopak cenu tak nadhodnotit, že nenajdete žádného kupce, ačkoli je více zájemců než nemovitostí. Cena nemovitosti se odhaduje podle nejrůznějších faktorů. Nejde jen o to, v jaké lokalitě dům stojí, ale také o jeho stáří, velikost a další věci. Orientační cenu nemovitosti si můžete spočítat v mé online kalkulačce. Přesnou cenu se však ani z kalkulačky nedozvíte. Jde opravdu jen o hrubý odhad. Hodnotu nemovitosti mohu posoudit až ve chvíli, kdy nemovitost uvidím na vlastní oči.

Jak lze ovlivnit cenu

Je pochopitelné, že majitelé chtějí svou nemovitost nabídnout za co nejvyšší částku. Dávno však neplatí, že cena závisí jen na dispozicích a lokalitě. Můžete ji kladně i záporně ovlivnit i dalšími faktory. Základem při prodeji je profesionální prezentace. Ta zahrnuje nejen úklid, ale také vizualizace nebo oslovení vhodným a zajímavým inzerátem. Roli může hrát například umístění reklamy ve správný okamžik. Faktorů je opravdu mnoho. Pokud budete chtít s prodejem své nemovitosti pomoci, rád si s vámi o jednotlivých faktorech pohovořím a vysvětlím vám vše podrobně. Dohodneme se na postupu prodeje a řekneme si, co je pro vás důležité. Stačí se mi jen ozvat nebo se zastavit v realitní kanceláři.

Kontaktní formulář