Časy se mění. Doba jde kupředu. Pryč jsou doby, kdy stačil strohý inzerát o pár slovech. Tištěná inzerce byla bez obrázků, krátká, heslovitá. Tištěná inzerce je však dnes již za zenitem. Nejen, že tištěná média jdou celkově do pozadí. Jde také o to, že v rámci inzerce nepojmou noviny a časopisy tolik materiálu, jako dovolí online prostor.

 

Právě sítě nabízejí neskutečné možnosti. Dnes již nestačí zveřejnit inzerát na prodej bytu s pár rodinnými fotkami kuchyně, koupelny a obývacího pokoje. Lidé mají málo času a chtějí vidět co nejvíce ještě dříve, než nemovitost navštíví osobně. To znamená, že k prezentaci nemovitosti je třeba dodat co nejvíce materiálů. Kvalitní fotografie ideálně za použití homestagingu a samozřejmě také videa. Taková videoprohlídka může případné majitele opravdu navnadit.

Petr Šoustal

Je jasné, že osobní prohlídka je stále nenahraditelná, ale důležité je umět zaujmout během několika vteřin nebo nanejvýš minut první prezentací domu. Dobře zpracované video poskytne věrohodnou představu o nemovitosti a zájemci mohou rovnou vyselektovat místa, která chtějí navštívit a ta, která se jejich představám o ideálním bydlení poněkud vzdalují.

 

Kvalitně zpracované fotografie a videoprohlídka mohou navíc zvýšit cenu nemovitosti, a to až o 10 %. Určitě se tedy vyplatí zainvestovat do kvalitních fotografií a do profesionálně zpracovaného videa.

Proč vytvářet videoprohlídky

Lidé, kteří hledají nové bydlení mají o něm pravděpodobně nějakou představu. A chtějí ho vidět ideálně hned. Většina z nich si prohlédne fotografie, podívá se na plánky domu a pak chce vidět video, které ukáže ještě mnohem více než samotné fotografie. Pokud jedna nabídka bude obsahovat jen fotografie a druhá nabídne také video, potenciální zájemce se pravděpodobně podívá dříve na tu s videem. A dost možná u ní také zůstane.

 

A kam video umístit? Video nemusíte přidávat jen k samotnému inzerátu. Skvělé je umístit ho na Facebook, Instagram nebo YouTube, aby se rozšířil dosah nabídky. A ideální je vytvořit nemovitosti její vlastní webové stránky a na ně pak také umístit videoupoutávku.

Prezentace je alfa a omega prodeje

Můžete být vlastníkem exkluzivní nemovitosti, ale pokud ji nebudete správně prezentovat na trhu, prodej bude obtížný a dost možná dlouhý. V první řadě jde totiž o emoce. A na ty se snažíme u kupců zapůsobit právě videem. Vnější první dojem často ovlivní úsudek. Navíc většina kupců chce vědět co nejvíce informací. Nejen to, jaká je výměra, čím se v domě nebo bytě topí a jak daleko je obchod. Video by proto mělo odpovídat na všechny otázky, které by zájemce kladl makléři.

 

Video nabízí 360 stupňový pohled na nemovitost. Kromě toho by v něm neměl chybět sympatický průvodce, který zájemce s nemovitostí seznámí. Společně projdete všechna zákoutí, zaměříte se na zajímavosti. Právě díky tomu si potencionální zájemce představí, jak se v domě žije. Tím působíte na emoce. A z poloviny máte prodáno. Je to také proto, že pohodlnější je pro zájemce vnímat obraz než psaný text. Nakupujeme přeci především očima.

Benefity videoprohlídky

  • video odhalí více než fotografie
  • vzbuzuje větší důvěru v makléře a prodejce
  • video zapojuje více smyslů
  • může využít časosběru

Na co je důležité myslet

  • vytvořte wow efekt
  • v malém prostoru je do videoprezentace vhodné použít i fotografie
  • vyzdvihujeme přednosti nemovitosti i okolí
  • nezapomínejte na exteriér a okolí
  • ideální je také natáčení z dronu