Hledáte svůj vysněný dům a naskytla se vám příležitost, bydlet v ekologickém, nízkoenergetickém, moderním domě, postaveném jako dřevostavba? Proč se nebát dřevostavby vám prozradím v následujícím článku.

Ušetřete za energie

Dřevostavby jsou ze strany majitelů velmi oblíbené hlavně z hlediska nízkých nákladů na jejich provoz. Kdo by nechtěl získat moderní dům, za který by platil jen zlomek ceny za jeho vytápění? Dřevostavby jsou stavěny podle nejmodernějších technologií výroby a díky tomu vynikají ekonomikou svého provozu, a tak mohou velmi podstatně šetřit roční náklady s domem spojené.
Jednou z možností propojení dřeva s jinou technologií je vylití konstrukce a expanzí tvrdé PUR pěny jako izolantu. PUR pěna vyniká nad ostatními materiály právě svými izolačními vlastnostmi, když hodnota jejího součinitele tepelné vodivosti je o třetinu nižší než u ostatních izolačních materiálů. Součinitel prostupu tepla stěnové konstrukce, je 0,12 W/m2. Dále můžete ušetřit například tím, že nemusíte dodatečně zateplovat současné stavební konstrukce.

Dřevostavbu můžete různě upravovat

Už dávno se snad mezi lidmi vytratil názor, že dřevostavbu nelze jakkoliv stavebně upravit. Každý zručný kutil si nejrůznější úpravy zvládne zajistit sám. Pro větší stavební úpravy už je doporučováno zavolání odborníků, ale to platí také u zděných domů. Jsme ale národ šikulů, kteří mohou díky stavbě svépomocí ušetřit. Pojďte se přímo se podílet na stavbě vašeho vlastního domu i konstrukčními pracemi.

Variabilita výsledného prostoru pro bydlení.

Protože u dřevostavby odpadá nutnost nosných příček, můžete mít libovolně uspořádaný prostor uvnitř. Dáváte přednost velkému obýváku spojeného s kuchyní a jídelnou, nebo raději preferujete oddělené místnosti? Dřevostavba vám nabízí nepřebernou a širokou škálu projektů. Díky sestavitelnému systému můžete navrhnout prakticky libovolné bydlení

Tepelné izolace

To souvisí také s úsporou energií. Jednotlivé stavební díly montovaných domů jsou vyrobeny s maximální pečlivostí a díky dlouholetému vývoji maximálně odstraňují tepelné mosty v konstrukcích. Využitím nejmodernější dostupné technologie pro výrobu izolace a její aplikace splňují veškeré konstrukce systému nízkoenergetické a pasivní standardy.

Suchá výstavba

Dřevostavby se staví takzvaně suchou metodou. Co to znamená? Že stavbu můžete realizovat i během zimních měsíců. Díky tomu jsou eliminovány i sezónní vlivy a zkracuje se doma výstavby.

Ekologie

Máte rádi přírodu? Není vám tak úplně jedno, že klasická výstavba přírodě zrovna moc napomáhá? Díky vynikajícím vlastnostem dřevostaveb nezatěžujete přírodu vysokou spotřebou fosilních paliv. Nosné konstrukce domu jsou vyrobeny ze dřeva, tedy trvale obnovitelného materiálu. Výrobní proces dřevostavby je zcela šetrný k životnímu prostředí a je certifikován dle nejpřísnějších evropských norem. Polyuretatová pěna je do jisté míry recyklovatelným materiálem.
Bydlení v dřevostavbě nabízí stále více pozitiv, oproti klasickým zděným domům. Přijďte se podívat do nabízených dřevostaveb a vyberte si tu nejlepší pro vás a vaši rodinu.