Připravte svou nemovitost na profesionální fotografování. Pořízené snímky budou klíčem k oslovení vážných zájemců. Proto se nesmí podcenit. Jak tedy připravit interiér i exteriér nemovitosti tak, aby se do ní každý zamilovat na první pohled?

Základem všeho je úklid

Úklid před focením je základ, to si řekne každý z nás. Jenže každý, kdo hledá své nové bydlení, chce najít dům či byt, ve kterém se bude cítit jako doma. Sterilní prostřední také není úplně to pravé ořechové. Naaranžovat ovoce na stůl, připravit gauč polštářky a plédy tak, aby doslova volal „odpočiň si…“ To jsou marketingové tahy, které zaručeně přilákají vážné zájemce.

Aranžování

Nemovitost, která má být co nejrychleji prodaná, by měla být při focení dobře naaranžovaná. Snažte se držet pravidla – méně znamená více. Pokoje na fotografii by měly působit vzdušně, prostorně a účelně. Fotografie má tu výhodu, že vše nepotřebné můžete přesunout za sebe nebo do vedlejší místnosti a tímto způsobem postupně nafotit celý byt či dům. A pokud máte naopak prázdné místnosti, zkuste do ní umístit alespoň pár kousků nábytku pro představu, jak by mohl být ve výsledku zařízen.

Světlo je dobrý přítel fotografa

Počkejte si na chvíli, kdy je místnost prosvětlená sluníčkem. Ale pozor na přímé polední slunce, které může focení znepříjemnit. Spousta příruček také doporučuje rozsvítit při focení světla, ale pokud máte slušný foťák se stativem, může být výhodnější fotit na delší čas bez osvětlení. Světelné tóny tak budou přirozenější.

Dodatečné úpravy fotek

Pořízením snímků práce fotografa rozhodně nekončí. Po vložení fotografií do počítače náhle zjistíte, že mnohé se dá ještě upravit. Samozřejmě nemyslím kompletní retuš, ale úprava stínů a barev je zkrátka žádoucí. Už při samotném focení však dejte na rady odborníků, aby ve výsledku bylo s úpravami co nejméně práce. Snímek vyfocený ze správného úhlu při dobrém světle působí vždy přirozeněji než ten vykouzlený ve Photoshopu.