Zaujala vás aukce nemovitostí a rádi byste se zúčastnili dražby například bytu, domu či pozemku? Podívejte se, jak probíhají aukce a na co si dát pozor.

Investujte do nemovitosti nevšedním způsobem

Poptávka po nemovitostech neustále roste a jejich hodnota stále stoupá. Jak získat byt či dům za rozumné peníze a přitom neprodělat? Výhodný se zdá být nákup nemovitosti v aukci.
Aukce pomáhá prodávajícímu při prodeji nemovitosti v co nejkratším čase za co nejvyšší nabízenou částku. Musí však probíhat za jasně daných pravidel. Zásadní roli hraje také odměňovací model makléře. Zda je motivován co největším navýšením ceny, které však může být pouze optické, nebo reálnou prodejní cenou.

Aukce nemovitosti ze strany prodávajícího

Prodávající musí znát pravidla probíhající aukce jeho nemovitosti, souhlasit s prodejní strategií a postupem. Vyvolávající cena musí vždy odpovídat tržní ceně. Ta se určuje podle doložené cenové analýzy. Rozhodně nedoporučuji nabízet nemovitost pod cenou, aby se přihlásil větší počet uchazečů. Reálná prodejní cena nakonec může být nižší než by mohla být při správném nacenění a majitel nemovitosti by mohl být značně znevýhodněn.

Jaká je prodejní strategie při aukci nemovitosti

Pokud se rozhodnete pro prodej nemovitosti formou aukce, vždy musíte být dopředu obeznámeni s odměnou makléře. Standardní makléřova provize činí procenta z konečné kupní ceny. Někdy makléř kromě provize požaduje navíc i procenta z navýšení. V tomto případě je sice motivovaný prodat za co nejvyšší cenu, ale často úmyslně začíná na co nejnižší ceně, aby dosáhl co nejvyššího optického navýšení.

Aukce nemovitostí z pohledu kupujícího

Pokud se rozhodnete investovat do nákupu nemovitosti formou aukce, pak se podrobně seznamte se všemi kritérii. Zjistěte si, jak proběhne vyhodnocení nabídek ze strany majitelů nemovitosti. Chtějte také vědět termín podpisu rezervační smlouvy a výši rezervační zálohy, pokud aukci vyhrajete. Také je dobré znát sankce a následky, pokud od své nabídky odstoupíte.

Jak vybrat vhodnou prodejní strategii

Během aukce dochází k navýšení kupní ceny. Hodnotí se zde způsob úhrady, rychlost transakce a termín předání nemovitosti. Formu nabídky by si měl vždy vybrat prodávající. Pomůžu vám s nákupem nemovitosti v aukci. Stačí mi říct, co od aukce očekáváte, a já vám pomohu nastavit ideální strategii a stanovím pravidla pro férový obchod.
Obraťte se na mě při nákupu či prodeji nemovitosti v aukci. Poradím vám, jak nemovitost co nejvýhodněji prodat či koupit a zároveň zajistím odborný dohled nad celou aukcí. Zajišťuji právní poradenství a poradenství.