Při koupi nemovitosti je nutné také vyřízení jejího financování. Pokud se rozhodnete pro financování prostřednictvím úvěru či hypotéky, poradím Vám, jakou variantu zvolit. Poskytuji komplexní řešení v oblasti financování nemovitostí. Spolupracuji s finanční společností 4FIN, která je schopna poskytnout nejvýhodnější úvěr či hypotéku na míru Vašim potřebám. Při výběru variant řešení financování Vaší nové nemovitosti Vám vysvětlím výhody i nevýhody každého finančního produktu.

Jaké jsou druhy financování nemovitosti?

Účelová hypotéka

Tento druh financování nemovitosti se týká pouze investice do nemovitosti. Hypotéku lze poskytnout na výstavbu, opravu, modernizaci, rekonstrukci, koupi podílu nemovitosti za účelem vypořádání dědických a spoluvlastnických nároků, či koupi nemovitosti.

Neúčelová hypotéka

Známější je pod názvem Americká hypotéka. Může být využita na cokoliv. Omezení se týká pouze použití financí na podnikání.
Abyste dosáhli na schválení požadované částky hypotéku, musíte mít trvalý a stabilní příjem. Pokud nestačí příjem jednoho žadatele, je možné připojit další spolužadatele a jejich příjmy se jednoduše sečtou.
Pokud se jedná o žadatele v zaměstnaneckém poměru, dokládá potvrzení o výši příjmu. Podnikatelé dokládají daňové přiznání. Dále jsou bankami započítávány už jen příjmy z pronájmu a podnájmu nemovitostí, rodičovské příspěvky, doživotní renty a důchody včetně invalidních, pobírané alimenty, odměny pěstounů, přídavky na bydlení vojáků z povolání, příjmy z nezávislé činnosti, příjmy z podílu na zisku, z úroků či z dividend za běžné období či cestovní náhrady.

Hypotéka bez dokládání příjmu

Pokryje zhruba 50 až 60% ceny nemovitosti a tyto hypotéky jsou dražší, než ostatní.

Způsoby splácení:

Anuitní – klient splácí stejnou výši měsíční splátky po celou dobu trvání úvěru. Mění se pouze poměr mezi splátkou úroku a jistiny.
Progresivní – zpočátku klient platí nižší měsíční splátky a v průběhu let se tyto částky zvyšují.
Degresivní – klient platí ze začátku vyšší měsíční splátku, která se mu postupně snižuje.
Obraťte se na mě s výběrem vhodného úvěru. Pomůžu vám zorientovat se ve světě finančních produktů. Jsem tu kdykoliv pro vás.

Kontaktní formulář